Kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar

0
167

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi bireylerinin ellerinde bulunmayan nakit ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır. Bireyler bankalardan aldıkları ihtiyaç kredisi sayesinde ihtiyaçları olan nakit para ihtiyacını karşılamaktadır. İhtiyaç kredisi kapsamında bireylerin bu krediye başvurmaları için banka şubelerine girmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda ihtiyaç kredisini kısa mesaj, mobil uygulama sayesinde de şubeye gitmeden başvuru yapılmaktadır. İhtiyaç kredisi alabilmek için müşterilerin kredi notlarının uygunluğuna bakılmaktadır.

Kredi notu uygun görülen bireylere bankalar tarafından kredi imkanı sunulmaktadır. Bireylerin kredi alabilmeleri için sadece kredi notu değil aynı zamanda krediyi aldıktan sonra ödemeleri gereken taksitlerin ödenebilmesi için bankalar bireylerin gelir düzeyine ve bu gelirin sürekliliğine bakılmaktadır. İhtiyaç kredisi almak isteyen bireyler için ise banka faiz ve vade seçeneği ile ilgili olan kısmı müşteri ile rahat bir ödeme planı çıkartılmaktadır.

İhtiyaç Kredisi vermek İçin Bankalar Nelere Dikkat Etmektedir

İhtiyaç kredisi kapsamında bankalar müşterilerinden son 5 yıl içerisinde kredi kartı borcu veya kredisi olan müşterilerinin ödemelerini aksatmamaları gerekmektedir. Bankada bulunan hesaplara ilişkin düzenlemeler ile birlikte kefil olma durumu var ise bir kredi için kefil olunan hesabın araştırılması bankalar tarafından dikkate alınmaktadır. Ayrıca kredi almak istediğiniz bankada önceden açılmış olan hesabına ilişkin araştırmalar da yapabilmektedir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka

 

İhtiyaç kredisinin sunduğu faiz oranları ile birlikte müşteri için en uygun olabilecek kredi faiz oranları ;12 ay vade seçeneği ile birlikte 30. 000 TL ihtiyaç kredisi ING Bank %1. 19 , Türkiye İş Bankası %1. 27, Deniz Bank %1. 35 , VakıfBank %1. 22 , Halk Bank%1. 25 , Ziraat Bankası %1. 24 , ICBC Bankası %1. 23 , Şeker Bank%1. 55 faiz oranı ile birlikte kredi imkanı sunan bankalar arasındadır. İhtiyaca yönelik yapılan bu kredinin vade seçeneğini belirleyebilir bu sayede faiz oranını azaltabilir veya artırılabilmektedir.

20.000 TL 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Bankalardan kredi almak günümüz şartlarında oldukça olağan bir hale gelmektedir. Bankaların sunduğu oranlarla taşıt kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi, mal ve hizmet alımı bankaların ihtiyaç sahiplerine sundukları imkânlardandır.

Kredi Almanın Şartlarından En Önemlisi

Bankalarca sunulan bu imkanlardan faydalanmak için belirli şartların sağlanması gerekmektedir. En önemli şartlardan birisi olan düzenli gelir düzeyine sahip olmaktan geçmektedir. Bununla birlikte her bir bankanın alınan krediye karşılık verdiği faiz oranları farklılık göstermektedir. Alınan kredi türünün geri ödenebilmesi bankalarca oldukça önemlidir. Kredi çekmek isteyen bireylerin ihtiyaçlarının ne olduğunu bankaya bildirmeli ve bu ihtiyaç doğrultusunda banka kredi türünü belirlemeli ve uygun oranlarla kredi alınmalıdır.

20.000 TL 48 Ay Vade İle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İNG BANK: Kişiye uygun faiz oranı vermekle birlikte kredi oranı %1.19 iken 48 ay vade ile geri ödenecek tutar 27.868.43 TL’dir. Verilen bu rakam en düşük oranla hesaplanan ihtiyaç kredisidir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI: Maaşını bu bankadan alanalar için 20.000 TL 48 ay vade ile hesaplanan oran %1.27 iken toplamda ödenecek olan miktar ise 28.444.68 TL’dir. Türkiye İş Bankasından maaşını almayan ihtiyaç sahipleri için oranlar %1.29 iken geri ödenecek olan tutar 28.589.77 TL’dir.

DENİZ BANK: Kredi oranı %1.62 iken 20.000 Tl çektikten sonra geri ödemesi ise 31.042.19 TL’dir.

HALK BANK: Özel sektörde ve kamuda çalışanlara özel kredi oranı%1.13 iken geri ödenecek tutar ise

27.340,59 TL’dir.

ZİRAAT BANKASI: Kredi oranı %1.24 olmakla birlikte geri ödenecek miktar 28.22 1.81 TL’dir.

HSBC: Kredi oranı %1.45 iken geri ödenecek miktar ise 29.765.14 TL’dir.

ŞEKER BANK: Özgür kredi kapsamında oranı %1.55 iken geri ödenecek olan tutar 30.562.86 TL’dir

120 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

Bankalar tarafından müşterilere sunulmakta olan kredi imkanları oldukça yaygınlaşmaktadır. Bu durumda bankalar tarafından kredi türleri ve kredinin vadesi ile faizi değişmektedir. Kredi türlerinden olan konut , taşıt ve ihtiyaç kredileri bireylere çeşitli imkan sunmakta ve bireylerin mal ve hizmet almalarında yardımcı olmaktadır. Bireyler aldıkları kredi türlerine göre vade ile karşılaşmaktadırlar. Kredi türlerine ilişkin koşullarda değişmektedir. İhtiyaç kredisinde , konut kredisinde veya taşıt kredisinde başvuru şartları değişiklik göstermek ile birlikte bankaların kredi türlerine ilişkin olarak müşterilerine baktığı nokta ise belirli bir gelir düzeyine karşın bu gelir düzeyinin sürekli olmasıdır.

İhtiyaç Kredisi İçin Gereken Koşullar

İhtiyaç kredisinin koşullarından biri gelir düzeyi iken ihtiyaç kredisinde alınan faiz ile birlikte vade farkı oldukça önemli olmaktadır. Vade farkı krediye ilişkin taksit imkanlarının ay cinsinden belirlenmesi olarak bilinmektedir. Bu kapsamda kredi almak isteyen müşteriden banka fazla bir şart aramamaktadır. İhtiyaç kredisi ve diğer kredi türlerini bankalar tarafından alabilmek için ise kredi notunun ideal seviyede olması gerekmektedir. Kredi notu kredi çekmeye uygun bulunmayan müşterilerin ise kredi çekebilme imkanı oldukça düşük görünmektedir. Bankaların kendi bünyesinde sundukları özel hizmetler bunlar öğretmenlere özel krediler, emeklilere özel ihtiyaç kredilerine benzer kredi imkanı sunmaktadır.

120 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisinin vade imkanına Banka Denetleme Ve Düzenleme Kurulunca kısıtlama getirilmiştir. İhtiyaç kredilerinin miktarının az olması ile birlikte bireylerden elde bankalar tarafından elde edilebilecek faiz oranlarını belirli bir düzeyde tutmak amaç iken bu kapsamda kredi müşteri korunmaktadır. Bu sebep ile birlikte 120 ay vade ile ihtiyaç kredisi veren banka bulunmamaktadır.


CEVAP VER