Dosya masrafsız kredi veren bankalar

0
130

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Bankadan kredi kullanırken dikkat edilen nokta ödeme tutarını belirleyecek olan faiz oranı oluyor. Bankalar son dönemde herkese çok hızlı şekilde düşük faiz oranları ile kredi kullandırıyor. Kredi kullanımını hızlandıran bankalar faiz gelirleri ile yıllık karlarını arttırıyor. Fakat bu gelir kaynağının yanında krediler sayesinde ekstra gelirler de elde ediliyor. Bu ekstra gelirler ise kredi kullandırırken zorunlu olarak verilen kredi kartları, sigorta masrafları ve dosya masrafı adı altında kesilen giderler olarak sıralanıyor.

Dosya masrafı kredinin tüm ödemelerine yayılarak kullanıcıya hissettirilmiyor ya da kredinin hesaba ilk yatması anında kullanıcının hesabından kesiliyor. Paraya acil ihtiyacı olan kişiler ise bu düşük de olsa kesilen ücrete bir söz etmiyorlar, bu açıdan dosya masrafsız kredi veren bankalar kredi ihtiyacı olan kullanıcının tercih sebebi oluyor.

Dosya Masrafı Yasal mı?

2015 yılına kadar kullanılan kredilerde sözleşmede kullanıcıya dosya masrafı kesileceği ibaresi açıkça belirtilmediği için kredi kullanan kişiler yasal olarak alınmayan ücreti tüketici mahkemelerine başvurarak geri iade isteyebiliyorlar. 2015 sonrasında ve şu anda da kullanılan kredilerde ise sözleşmelerde dosya masrafı, kredi ücreti gibi ibareler ile kullanıcıların imzası alınarak bankalar kendini bu konuda garanti altına alıyorlar.

Sözleşmede bu ibarenin altına imza atarsanız geri isteme hakkınız bulunmuyor. Acil paraya ihtiyacı olan insanlar da bu dosya masrafını rekabetinde getirdiği durumla ufak bir miktar olarak görüp kabul ediyorlar. Sözleşmenin altına kredi kullanan kişi imza attığında ve dosya masrafı ibaresinin sözleşmede bulunması halinde kesilen ücret yasallaşmış oluyor.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi kullandırma miktarı gelişen teknoloji ile son yıllarda çok artış gösterdi. Buna en büyük etkenlerden birisi de şubeye gitmeden kredi kullandırma oldu. Rekabetin yüksek olduğu kredi pazarında ise bazı bankalar dosya masrafı almayarak müşteri sayısını çoğaltmaya çalışıyor. ING bank, Denizbank, iş bankası ve halk bankası dosya masrafı almadan kredi kullandırabiliyor.

İng Bank Dosya Masrafsız Kredi

Müşteri memnuniyeti önceliği olan İng Bank, her türlü ihtiyacınız için size özel çözümler sunuyor. Dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında sizi en çok düşünen bankanız, çok avantajlı faiz oranı ile 48 aya kadar vade ile taksit ertelemeli kredi hizmeti sunuyor.

Kredi İçin Başvuru Kanalları

– Size en yakın şubelerden,

– İnternet sitesi

– Bankamatiklerden,

– Çağrı Merkezi numarası 0850 222 0 600 arayarak kredi talep edebilirsiniz.

Kredi Kampanya Koşulları

– 48 ay vade ile kullanılacak krediler için 4 ay erteleme imkanı bulunmaktadır.

Kredi notu 1850 ve üzerinde olanlar taksit ertelemeden faydalanabilir.

– KKB puanınız faiz oranının belirlenmesinde etkilidir.

Bireysel Tüketici Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kredinizi ister internetten isterse size en yakın şubenizden kullanın, banka sizden bazı evraklar isteyebilir. İstenebilecek evraklar;

– Kredi başvuru formu

– Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport aslı ve fotokopisi

– Gelir belgeniz

– Banka gerekli görürse kefil gibi ekstra isteklerde bulunabilir.

İng Bank Bireysel Kredi Hesaplama

İng Bank Bireysel kredi hesaplama sırasında; 48 aya kadar vade seçenekleri ve esnek ödeme seçenekleri ile nakit ihtiyaçlarınızı erteleme sorununu gideriyor. Ertelemeli kredi faiz oranları;

– Dosya masrafı kredi miktarının %0.5’idir.

– KKB puanı 1850 ve üzeri olan müşteriler için faiz oranı %1.19

– KKB puanı 1800-1849 arası olan müşteriler için faiz oranı %1.19

– KKB puanı 1750-1799 arası olan müşteriler için faiz oranı %1.39 olarak belirlenmiştir

Vade Kredi Tutarı Aylık Faiz Taksit Tutarı

48 Ay 1.500 TL 1.84% 51,00 TL

48 Ay 50.000 TL 1.39% 1522,00 TL

Kredi kampanya dahilinde kullanılabilecek minimum kredi 1.500 TL olup, maksimum tutar 50.000 TL’dir.

50.000 TL kredi tutarı için kredi tahsis ücreti 250 TL ‘dir.

1.500 TL kredi tutarı için kredi tahsis ücreti 7.50 TL ‘dir.

Detaylı bilgileri şubelerden müşteri temsilcilerinden ya da diğer kanallardan bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Dosya Masrafsız Kredi

Kredi kullanma amacınız ne olursa olsun (tatil, eğitim, alışveriş, evlilik) size uygun vade ve ödeme seçenekleri ile farklı kullanım kanalları bankanız sizin hizmetinizde… Ülkemizin özel bankalarından olan ve ekonomimize büyük katkı sağlayan Yapı Kredi dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında yeniliklere öncü kimliğiyle siz müşterilerini her zaman düşünüyor. İhtiyaçlarınızı ertelememeniz adına her türlü çözümü ayağınıza getiriyor. Sadece şubelerden değil, internet üzerinden de size farklı fırsatlar sunuyor. Banka müşterisi iseniz, hafta sonu bile acil nakit ihtiyaçlarınız için internet ya da mobil şubeden kredinizi kullanabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bireysel Kredi Başvuru Kanalları

– Banka şubeleri

– Dijital sizin için hazırlanmış kanallar (internet ve mobil şube)

– SMS ( Kredi türü, TCKN, aylık gelirinizi aralarında boşluk bırakarak 4411’ e göndererek kredi başvurusu yapabilirsiniz.)

– Telefon bankacılığı ( 444 0 444 numaralı telefonu arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.)

– ATM‘ler

Bireysel Kredi İçin Gerekli Evraklar

Şubelerden yaptığınız başvurularınız ya da müşterisi olmadan dijital kanallardan başvuru yaparsanız şubelerden kullanım yapabileceğiniz için, banka sizden bazı evraklar isteyecektir. Bu evraklar;

– Kimlik Belgesi ve Fotokopisi

– Gelir Belgesi

– Aboneliklerinize ait son 3 ay içinde müşteri adına düzenlenen fatura aslı ya da ikametgah belgesi (adres beyanınız sistemde güncel ise bu evrak istenilmez.) olarak belirlenmiştir. Banka gerek hissederse ek belgeler isteyebilir.

Yapı Kredi Bireysel Kredi Hesaplama

Yapı Kredi bireysel kredi hesaplama için en önemli etken, müşterinin kendisidir. Müşterinin durumuna göre vade ve faiz oranları belirlenir.%1.27’ den başlayan faiz oranları ile 48 aya kadar vade ile minimum 1.000 TL kredi başvurusunda istediğiniz kanal aracılığıyla başvurabilirsiniz. Örnek ödeme planları yardımıyla doğru seçim yapmanıza yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz.

Vade Kredi Tutarı Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı

24 Ay 5.000 TL 1.39% 254,52 TL

36 Ay 25.000 TL 1.31% 914,68 TL

48 Ay 50.000 TL 1.27% 1.476,29 TL

Kredi tahsis ücreti ve sigorta bedeli müşterinin yaşı ve cinsiyetine göre, ayrıca kullanılan kredi tutarına göre değişkenlik gösterir. Yukarıdaki tabloda verilen 5.000 TL kredi tutarı için kredi tahsis ücreti 25 TL olup, 50.000 TL için kredi tahsis ücreti 250 TL’dir. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının binde 5’ i olarak hesaplanır.

Ziraat Bankası Dosya Masrafsız Kredi

Devlet bankalarımızın en eskisi olan Ziraat Bankası,dosya masrafsız kredi veren bankalar arasından sıyrılarak müşterilerine yönelik hazırladığı kredi paketleri ile sizlerin yüzünü güldürüyor. Bunlardan biri de düşük faiz oranları ile bireysel tüketici kredileri olup, 48 aya kadar vade ile sizlerin kullanımını bekliyor. Masraflı ya da masrafsız olarak kullanmak istediğiniz kredi türünü bireysel müşteri temsilciniz ile bilgi alarak belirleyebilirsiniz.

Bireysel Tüketici Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kredinizi ister internetten isterse size en yakın şubenizden kullanın, banka sizden bazı evraklar isteyebilir. İstenebilecek evraklar;

– Kredi başvuru formu

– Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport aslı ve fotokopisi

– Gelir belgeniz

– Banka gerekli görürse kefil gibi ekstra isteklerde bulunabilir.

Kredi İçin Başvuru Kanalları

– Size en yakın şubeler

– İnternet sitesi ve Ziraat Mobil

– Çağrı Merkezleri

– Bankamatikler

Yukarıdaki başvuru kanallarından size en uygun olan ile başvurunuzu yapıp, çok kısa zamanda sonucunu öğrenerek nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası Bireysel kredi hesaplama sırasında; 48 aya kadar vade seçenekleri ve esnek ödeme seçenekleri (ayda bir ya da üç ayda bir ödeme) ile nakit ihtiyaçlarınızı gideriyor. Bunun için örnek ödeme planı sizlere sunulmuştur.

Vade Kredi Tutarı Aylık Faiz Taksit Tutarı

12 Ay 10.000 TL 1.24% 916,11 TL

48 Ay 10.000 TL 1.24% 293,00 TL

12 Ay 50.000 TL 1.24% 4.580,57 TL

48 Ay 50.000 TL 1.24% 1.464,99 TL


CEVAP VER