Altına yatırım yapılırmı

0
102

Altınlarımı Nasıl Değerlendirebilirim

Altın yatırımı hesabı , adından belirtildiği üzere birikimleri altın cinsinden tutan bir cüzdan gibidir. Altının değişken bir kaldıraç sistemi olduğu için kar ve zarar oranları da o boyutta değişkenlik göstermektedir. Altınlarınızı bu altın hesabı sayesinde daha güvenli ve daha düzenli şekilde değerlendirebilirsiniz. Altınlar, genellikle gram cinsinden alınmaktadır. Bu gram farkından dolayı satabilir veya alma işlemine devam ederek kazanç sağlanabilir. Vadeli, vadesiz hesap üzerinden altınlarınızı kullanabilirsiniz.

Bankaların altın yatırımı Hesabı Nasıl İşler?

Her bankanın kendine özgü altın hesabı alma günü bulunmaktadır. Genelde bu tarihleri, internet siteleri üzerinden yayınlarlar. Altın hesabı olan kişiler, aldıkları küpeleri, yüzükleri, bilezikleri, o gün bankaya giderek yatırırlar. Değerlendirme yapılır ve hesaba aktarılır. Altınların değerlendirmeleri, o gün içerisinde yapılmaktadır. Bu değerlendirmeyi, İstanbul Altın Rafinerisi uzmanları gerçekleştiriyor.

Bu değerlendirme, yatırılan altınların uluslararası alanda bir geçerliliğinin olduğunu kanıtlamak içindir. Öncelikle banka için daha sonra müşterinin kazancı için önemlidir. Bu uzmanlar, müşterilerin götürdüğü altınlardaki saf altın oranını belirler. Belirlenen has altın miktarı, daha sonra 24 ayar altın üzerinden müşterilerin bankalardaki hesaplarına aktarılır. Daha sonra bu fiziki altınlar, kayıt altına alınabilen altınlara dönüşür. Bu altınlar da gram cinsine çevrilir ve müşterinin hesabına aktarılır. Vadeli olarak belli bir faiz oranında hesap açtırabilirsiniz.

İstanbul Altın Rafinerisi (İAR)

İstanbul Altın Rafinerisi (İAR), değerlendirmeyi yapacak uzmanlarını kendi internet sitesinden duyurmaktadır. Her ilde, her bankaya ayrı birer uzman gönderilmektedir.

Değer Kaybı Söz Konusu

Altınlarda bir değer kaybının olup olmadığı çok kafa karıştıran bir durumdur. Altınlar, her zaman 24 ayar değeri üzerinden hesaplanmaktadır. Aradaki fark çok çok az olduğu için herhangi bir değer kaybı söz konusu olmamaktadır.

Bankaya Altın Emanet Edilir Mi?

Bankalar bünyelerinde bulundurdukları yüksek miktarda döviz, para, altınlar, memur maaşları, fonlar gibi birçok işlemi ülkelerin gelir düzeyleri için ellerinde bulundurmaktadır. Bankalar da 7/24 güvenlik olduğu için ve aynı anda devlet güvencesinde bulunduğu için güvenilir emanet yeri sayılabilmektedir. Bankalar sistemini korumak gelişmek ve büyümek için devamlı müşteri kazanmaları gerekmektedir. Bu yüzden her bankanın değişik değişik kampanyaları olmaktadır. Bu kampanyalar sadece nakit para üzerinden değil döviz ve altınlar üzerinden de yapılmaktadır.

Bankaya Nasıl Altın Emanet Edilebilir? ,

Öncelikle seçtiğiniz bankaya bizzat müşteri başvuru yapmalıdır. Yatırmak istediğiniz aldın bankanın emanet kasasına şifreli olan kasalarda muhafaza edilir. Bunun için bankalar sizden ek ücret talep edebilir ve bu bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bunun için banka kasa fiyatlarını detaylıca araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bankaya Altın Emanet Etmek Güvenlimidir

Altınları bankaya emanet etmek aslında en güvenilir yöntemlerden biridir. Emanet kasaları güvenlik kameraları ile 7/24 izlenerek kayıt altına alınmaktadır. Güvenlik kamerası dışında da her kasanın kendine has kilit özellikleri bulunmaktadır. Bankalarda güvenlik düzeyi en üst düzeyde gerçekleşmektedir. Günümüzde teknoloji ilerledikçe farklı farklı güvenlik yöntemleri de banka güvenlik sistemleri tarafında kullanılmaktadır.

Emanet Edilen Altınları Ne Zaman Ve Nasıl Geri Alabilirim?

Bankalara emanet ettiğiniz altınlar kendi güvenliğiniz için bilgileriniz teyit edilerek istediğiniz zaman size teslim edilmektedir.

2019 Yılı Banka Kasa Kiralama Fiyatları Ne Kadardır?

Ücretler kasaların boyutlarına değişiklik gösterse de 2019 yılı fiyatlarına göre küçük boy ve büyük boy kasa kiralama ücretleri 200 TL ile 600 TL arasında bulunabilir. Ülkemizdeki bankaların bir kısmı depozito ücreti almaktadır bazı bankalarda depozito ücreti almamaktadır. Yıllık ortalama %5 oranında zam yapılabilmektedir.

Altınlarımızı Banka Kasalarında Mı Saklamak Yoksa Altın Mevduat Hesabımı Açmak Daha Doğru?

Elinizdeki altınları geçici süreliğine saklamak istiyorsanız ve her an alıp kullanmak istiyorsanız kasalarda saklamak daha mantıklıdır.

Bankalardan Altın Veya Döviz Alıp Satmak Haram Mıdır?

Günümüzde çoğu kişi maddi sıkıntı çekebilir ve çektiği sıkıntıyı çevresine veya yakınlarına yansıtmamaktadır. Toplum olarak geçim sıkıntısı maddi sıkıntısı çeken insanlar çaresiz kalabilir, ihtiyacı olan parayı bir başkasından istek kişiler tarafından son derece sıkıntı olabilir. Bankalardan alınan altın veya döviz alıp satmak birçok kişinin ihtiyacını karşılamaktadır. Banka yoluyla alınan altın döviz satmak katılım bankası tercih edildiği sürece haram değildir. Kişiler bu şekilde zor anlarından kurtulmak için böyle bir yola başvurmak zorunda kalabilirler. Haram olmayan bu durum kişiler için sorunlarından kurtulmasıdır. Ayrıca birçok bu konuda başvuran kişilerin işleri görüldüğünde sevinç yaşayabilirler. Kişilerin böyle bir düşünceye sahip olması kazanç sağlamamaktadır.

Banka Yoluyla Altın Döviz Alınması Kişilere Kazanç Sağlar Mı?

Maddi olarak hiç bir geliri olmayan kişilerin sürekli olarak böyle bir işe girmesi son derece yanlış sonuçlar çıkmasına neden olur. Satılan döviz, ve altın bir çok kişilere çok kazanç elde ettirmemekte, yada fazla bir kazanç elde eden kişi için bir şanstır. Aile iş hayatında imkansızlıkların yaşanması bir çok kişiyi olumsuz etkileyebilir.

Bankalardan Altın Veya Döviz Kişilere Ne Kadar Verilir?

Her ihtiyaç sahibi tabii ki banka yoluyla aldığı döviz hesabı ya da altını kendi borçlarına kullanması geçici durumlardan biridir. Bankalar belli bir kota dışına çıkamaz kişiler aldığı hesap üzerinden altın ya da döviz hesabında satış yapması tabii ki haram değildir. Fakat bu işi ticarete döküp insanları kandırma yoluna giden kişiler için tabii ki haram bir durum olabilir. Kişinin kendi bünyesinde sadece ihtiyacını görebilmesi o an için sorunu çözebilmesi sıkıntılarından kurtulmasına yardımcı olma çabasına girmektedir. Bu durum geçici bir ihtiyaç gidermede kullanılarak kötülüğe kullanılmadığı için haram sayılmamaktadır.

Altın Hesabı Karlı Bir Yatırım Mı

Yatırım yapmanın çeşitli yollarından birisi de altın yatırımıdır. Geçmişte, yastık altı yatırımı şimdilerde yine gün yüzüne çıkmıştır. Altının gün geçtikçe değerlenmesi, altın yatırımını da arttırmaktadır.

Bankalar Altın Günleri Düzenliyor

Altının kıymeti, yastık altında görülmemektedir. Hem güvenlik açısından hem de mali açıdan bir değeri yoktur. Fakat, belli bankalarda bu altınlar biriktirildiği zaman hem mali anlamda fayda sağlıyor hem de devlet tarafından korunmuş oluyor. Bu nedenle bankalarda altın hesabı açtırmak karlı bir yatırım olacaktır. Eski zamanlarda, bankalar altın buluşmaları yapmamaktaydı. Fakat şimdilerde özel altın günleri oluşturulmaya başlandı. Bankalar, o altın günlerinde müşterilerinden gelen altınları gram cinsinden değerlendiriyor. Geçmişte ise belli para ile alınan altınlar alınıyordu. Buradaki sorun da şu olmaktaydı: Altının değerinin azalması ile elde edilen kazançlar da azalmaktaydı. Bu da bu altın yatırımı işleminin zararlı bir yatırım olduğunu gösteriyordu.

İşçilik Ücreti Alınmıyor

Altın yatırımı yapmanın bir diğer avantajı ise işçilik ücretinin alınmamasıdır. Yani altın alıp satma işleminde kuyumcularda belli bir işçilik hizmeti alınıyor. Bunun için de belli bir miktar daha ücret ödemeniz gerekiyor. Fakat altın hesabı açtırdığınızda bu ücret ödenmemektedir. Bir diğer avantaj daha karşımıza çıkmakta burada, eski ve yeni altın karşılaştırılması yapılmamaktadır. Altınlar saf gram cinsinden ölçülmektedir.

Vadeli Altın Hesabı 

Altın yatırımının daha karlı olması için vadeli altın hesabı açılmaktadır. Bu hesapta, bankanın uygulayacağı bir faiz oranı bulunmaktadır. Bu faiz oranına göre, altın hesabına ek ücretler gelmektedir. Fakat bu parayı, belli bir süre çekemezsiniz. Vadesiz hesapta ise paranızı istediğiniz her an TL cinsinden çekebilirsiniz. 1 yıl gibi bir süre içinde düzenli kar oluşumu gözlenmektedir.

Altın Yatırımcı Yorumları Ve Tavsiyeleri

Yatırım yapan birçok kişinin tercihi altın üzerinde olmaktadır, altın bugüne bugün, ev hanımları olmak üzere toplumsal olarak en karlı yatırımlardan biridir. Günlük takip edilen altın piyasası ayrıca birçok kişi tarafından ilgi alanıdır. Altın yatırımcı yorumları ve tavsiyeleri hemen her kişi tarafından okunarak fikir alışverişi yapılmaktadır. Yatırım yapanların çoğu altının fiyatını ve değerinin daha yükseleceğini takibe alarak tavsiyelere uymaktadırlar. Geleceğine maddi açıdan para biriktirmenin yollarından biri olan altın toplayıp biriktiren kişilerin uzun zaman yatırımını bekletmesi güzel kazançlar elde etmesini sağlamaktadır.

Altın Yatırımı Tavsiyeleri

Yorumcular ve tavsiye edenler tarafından bilgi kaynağı olmaktadır, sıkı takip edilen piyasanın altının düşüş yaşaması söz konusu olması durumunda yatırımcılar tarafından uyarılarak bir çok kişiyi zarardan kurtarmaktadır. Altın yatırımcı yorumları ve tavsiyesi her koşulda takipçileri tarafından ilgi alanı olarak yastık altı olan altınların daha güvenli duruma gelerek bankalara saklanması değer göstermektedir.

Altın Yatırımı Yorumları 

Bir konuda toplumsal uyarı olarak ta kabul edilmektedir, zarar etmek istemeyen her yatırımcı yorumları ve tavsiyeleri göz ardı etmemelidir. Zarar edilen altın zaman kaybetmeden elden çıkartılmalıdır, piyasa durumu yüksek görülen altının alıcılarına büyük kazançlar sağlayarak alıcıyı mutlu etmektedir. Altın yatırımcı yorumları ve tavsiyeleri günlük takip edilerek bir çok yatırımcının hedefini belirlemektedir. Öncelikle altın yatırımı doğru bir karar olmak üzre uzun vadelerle bekletilerek kazanç elde edilmektedir. Her yatırımcı sıkı bir takipçi, dir bu sebeple yatırım yapılan altınların çoğalması durumu bir çok kişinin yüzünü güldürmektedir. Altın yatırımcı yorumları ve tavsiyeleri toplumda fikir dayanışmasını sağlamaktadır. Yatırımcıların çoğu karar vermesi durumunda altını saklaması durumunda fayda görerek kazanç sağlamaktadır.


CEVAP VER