2019 banka personel alımı

0
98

2019 Akbank Personel Alımı

Banka çalışanı olan kişilerin öncelikle iş başvuruları yapması durumunda 2 yıllık ön lisans olması veya 4 yıllık lisans programından mezun olmaları gerekir. Bankada çalışmak isteyen bir takım kişilerin konuşma diksiyonu düzgün olmalıdır. 2019 Akbank personel alımı arasında belli şartlar ve kurallar vardır. Alınacak kişilerin başvuruları bir takım kurallara uyması durumunda anlaşma sağlanır. Banka çalışanı tabii ki her insanın hayal ettiği mesleklerden biridir. Fakat gün içinde biten erken mesai banka kapısı kapanınca da devam eder. Dışarıdan kolay ve rahat görünen bankacılık hiçte kolay bir iş değildir. Banka çalışanı en az 5 yıl aynı bankada çalışması durumunda yer ve şehir değişikliği yapılabilir.

2019 Akbank Personel Alımları şartları nelerdir

İnternet üzerinden duyurulan Akbank eleman sınav yapılarak eleman seçimlerini gerçekleştirmektedir. Bankacılıkta çalışmak isteyen kişilerin en az lise mezunu veya devam zorunluluğu olan üniversite öğrencisi olması mecburidir. Banka çalışanı ve müşteri arasında konuşma ve ikna etme yeteneği olmalıdır. Ayrıca bay veya bayan olması fark etmez fakat 30 yaşını aşmamış elemanlar olması dikkate alınır.

Akbank personel Alımında Şartlar Nelerdir

Eleman alımlarındaki şartlar Akbank koşullarına uygun olursa iş alımı gerçekleşir. Banka çalışanı müşterisiyle iletişim gerek telefon gerek yüz yüze konuşmasında ikna edici olmalıdır. 2019 Akbank personel alımı gerçekleşmesi olması durumunda uyulan koşulların başında bankacılık sınavları vardır. Bu sınav puan üzerinden hesaplanır. Eleman alımı internet üzerinden doldurulan forumla gerçekleşir. Her iş alımında kabul edilen elemanın bakımlı ve diksiyonu düzgün olmalıdır. Bankacılıkta okumanın önemli olduğu kadar fiziksel açıdan bakımlı olmanın da önemi büyüktür. Bu şartlar içinde eleman alımları kişilerin yeri belirlenerek gerçekleşir. Akbank müşteri ve çalışanı arasında bu şekilde güzel iletişim başlar.

2019 İş Bankası Personel Alımı

Üniversitede finans ile alakalı bir bölüm okuyan veya okumakta olanların aklına bankada çalışma fikri gelir. Bankalar günümüzde dijital sistemler üzerinden işlese de hizmet anlamında insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için bankalar zaman zaman personel alımı yaparlar.

Bilindiği gibi Türkiye’de aktif faaliyet gösteren onlarca banka vardır. Bankalarda çalışmak için iş arayan bir kişinin çalışmak istediği ilk kurumlardan bir tanesi de İş Bankasıdır. Cumhuriyetin ilanından sonra çalışmaya başlayan İş Bankasının müşteri ağı çok geniştir. Bu vermiş olduğu hizmetlerle doğru orantılıdır. İş Bankası hem mevcut müşteri kitlesini kaybetmemek hem de yeni müşteriler kazanmak için vasıflı personellere ihtiyaç duyuyor.

İş Bankası Personel Alıyor Mu

İş Bankası zaman zaman personel alımı yapacağını duyurmaktadır. Son olarak Ocak 2019 içerisinde bir duyuru yayınlamıştır. İstanbul için geçerli olarak başvuruların kabul edileceği bildirilmiştir. Başvuru yapmak isteyenler İş Bankası İnsan Kaynakları ile irtibata geçerek CV teslim edebilirler.

Yazışma, mülakat ve sınav gibi süreçlerin ise Ekim 2019 içerisinde başlayacağı duyuru içerisinde belirtilmiştir. Bankacılık üzerine çalışmak isteyen kişiler için iş bankası doğru bir tercih olacaktır.

İş Bankasında Çalışılır Mı

Neredeyse Cumhuriyet ile yaş olan İş Bankası her geçen gün gelişerek büyümektedir. Uzun yılların kattığı tecrübe ile alanının önde gelen kurumlarından bir tanesidir. İş Bankası personelleri içinde kendilerini geliştirebilecekleri bir alan sağlıyor. Bu da İş Bankasında çalışmak isteyen insan sayısını gün geçtikçe artırıyor.

Elbette bu kadar profesyonel çalışan bir bankanın personel alımında da ciddi şartları söz konusu olacaktır. Bundan kaynaklı olarak İş Bankasına iş başvurunda bulunacak kişilerin çok iyi bir hazırlık yapması ve bilgilerini tazelemesi gerekiyor.

2019 Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat bankasının bu sene ne zaman personel alacağı çoğu aday tarafından merak ediliyor. Personel alımları bu sene de devam ediyor. 5 Haziran tarihinde başlayan Ziraat Bankası personel alımı hakkında detaylı bilgi kurum web sitesi üzerinden adaylarla paylaşıldı. 225 personel alınacağını belirten kaynağın yayınlanmasının ardından adaylar yoğun olarak konu hakkında araştırma yapmaya başladı. İşte merak edilen sorular.

Ziraat Bankası Personel Alımı Nasıl Yapılacak?

Ziraat Bankası’nda farklı pozisyonlarda görev alacak 255 personel istihdam edilecek. Başvurular Anadolu Üniversitesi aracılığıyla yapılacak. 85 TL olan başvuru ücretini yatırdıktan sonra adaylar başvurularını gerçekleştirebilecek. 5 Haziranda başlayıp 23 Haziran tarihinde bitecek olan başvuruların sınav tarihi ise 6 Ağustos.

Ziraat bankası personel alımı başvuru şartları nelerdir

– TC Vatandaşı olmak

– 01.01.1987 ve sonrasında doğmuş olmak

– İlgili bölümlerden mezun olmak

– Kamu haklarından mahrum olmamak

– Suç hükümlülüğü Bulunmamak

– Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlanmış olmak veya askerlikten muaf tutulmuş olmak

– Görev yapmasına engel bir hastalığı bulunmadığına dair resmi sağlık kurulu raporu

Hangi Birimlere Personel Alınacak?

Kesin olarak belirtilene göre;

– İstanbul’da, Ziraat Teknoloji A.Ş. bünyesinde görevlendirilecek 20 Yazılım Mühendisi, 20 Altyapı Sistemi Mühendisi ve 20 İş Analisti olmak üzere, 60 personel alınacağı bildirildi. Diğer personel alımı yapılacak olan birimler ise henüz belirli değil.

– Farklı illerde görevlendirilecek 40 Servis Görevlisi

– Ziraat Bankası Hukuk Müşavirliği ve Kredi Risk Tasfiye Bölüm Başkanlığı’nda görev alacak 50 Avukat

– İstanbul’da, Ziraat Katılım Bankası A.Ş. bünyesinde görevlendirilecek 70 Uzman Yardımcısı

– Ziraat Leasing A.Ş. bünyesinde İstanbul, Adana, Antalya, Gaziantep veya Diyarbakır’da görevlendirilecek 15 Uzman Yardımcısı

– İstanbul’da Ziraat Portföy Yönetimi ve Ziraat Yatırım A.Ş bünyesinde görev alacak 20 Uzman Yardımcısı

 


CEVAP VER